Strona główna arrow Zapytania ofertowe
Logowanie

Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!
Menu główne
Strona główna
O LGD
Obszar LGD
Dane teleadresowe
Władze LGD
Biuro LGD
Do pobrania
Walne Zebranie Członków
Członkowie LGD
Gelerie foto
LSR 2014-2020
1. LSR
2. Umowa ramowa
3. Kryteria
4. Plan działania
5. Plan komunikacji
6. Plan szkoleń
7. Nabory wniosków
8. Wyniki naborów
9. Doradztwo
10. Konsultacje LSR
11. Środki na LSR
12. Animacja
13. Zestawienie rzeczowo-finansowe
LSR 2007-2013
Aktualności
O projekcje
PROW 2007-2013
RLKS 2014-2020
Leader
MINROL
Procedury wyboru operacji
Kryteria oceny operacji
Działania
Konkursy dz. 413 Wdrażanie LSR
Wnioski
Forum dyskusyjne
Zapytania ofertowe
Zestawienia rzeczowo-finansowe
Warto zobaczyć
Gospodarstwa agroturystyczne
Kultura sport
Przyroda
Turystyka
PPL+ Schemat II
Zestawienie rzeczowo - finansowe z realizacji projektu
Informacja o postępach realizacji projektu
Projekty
Doradztwo o funduszach UE
Zdobądz nowe kwalifikacje
Kurs kosmetyczny i stylizacji paznokci
Biuletyny z projektu "Wiedząc więcej - można więcej"

Szkolenie z zakresu procedur naboru i oceny wniosków oraz promocja LGD w ramach Lokalnej Strategii R PDF Drukuj Email
Redaktor: Administrator   
24.12.2010.
W dniu 20 grudnia 2010 r. Lokalna Grupa działania „Vistula - Terra Culmensis - Rozwój przez Tradycję” zorganizowała szkolenie z zakresu procedur naboru i oceny wniosków oraz promocja LGD w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju (LSR) w miejscowości Bartlewo (Gmina Lisewo) w Gospodarstwie Agroturystycznym „Zagroda Zbyszka”.
   

Szkolenie miało na celu nabycie nowej wiedzy oraz usystematyzowanie już posiadanych informacji o procedurach naboru wniosków w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju. Celem szkolenia była także integracja przedstawicieli organów LGD oraz pracowników biura. Szkolenie zostało otwarte przez Prezesa LGD - Sławomira Piernickiego, który przedstawił cel szkolenia. Następnie głos zabrał Marcin Pilarski (Koordynator Gminy Chełmno) – osoba prowadząca szkolenie – który przedstawił program szkolenia. Uczestnikom szkolenia zostały przedstawione przez Kierownika biura - Ilonę Figura, procedury wyboru operacji - analiza dokumentów, po czym Marcin Pilarski przedstawił, na podstawie prezentacji multimedialnej, stan wdrażania LSR na dzień 30.11.2010 r.; zakontraktowane środki, stopień realizacji pod względem wydatkowania, stopień realizacji działania 4.31 Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja w 2010 roku oraz planowane przedsięwzięcia na rok 2011”, w tym: propozycje zmiany limitów środków na poszczególne działania w ramach Osi 4 PROW; stopień realizacji wdrażanych projektów w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi”, „Małe projekty” w związku z zakończonymi naborami - napotkane problemy i sposoby ich rozwiązań; napotkane problemy i propozycje ich rozwiązań w zakresie przeprowadzania konkursów w ramach działania „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej” „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw”, gdzie po wspólnej dyskusji, wymianie propozycji wypracowano model promocji - więcej ogłoszeń w prasie, spotkań informacyjnych jeszcze przed naborami, jak i w trakcie naborów, szersze wsparcie merytoryczne przy bezpośrednim wypełnianiu wniosków ( w tym pomoc w gromadzeniu załączników). Przy kolacji podjęto dyskusję na temat harmonogramu konkursów na lata przyszłe, o podejmowanych działaniach promocyjno-informacyjnych w ramach funkcjonowania, w tym omówienie imprez promocyjno-kulturalnych, propozycje szkoleń dla lokalnych liderów, sposobów promocji marki LGD- tablice informacyjne, ogłoszenia w prasie, przekaz słowny-przez wszystkich członków rady, zarządu, pracowników biura. Podjęto decyzję o ogłoszeniu w IV kwartale roku 2011 konkursu w ramach działania Odnowa i rozwój wsi. Szkolenie, w tym wyżywienie i wynajem sali szkoleniowej, organizowane było w ramach Działania 4.31 „Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja w 2010 roku” objętego PROW 2007-2013 w związku z podpisaną umową nr PRW.I.6016-1-3/09 00021-6932-UM0200021/09 z dnia 27 stycznia 2010 roku.

Fotografie ze szkolenia

Zmieniony ( 24.12.2010. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Osoby online
Statystyki wizyt
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj164
mod_vvisit_counterWczoraj354
mod_vvisit_counterBieżący tydzień836
mod_vvisit_counterBieżący miesiąc164
mod_vvisit_counterRazem926364
Partner Wspierający LGD
PROW 2007-2013
PROW 2014-2020
KONSULTACJE
Fundusz Wyszehradzki
Rejestracja produktów regionalnych
Inicjatywy Obywatelskie
Tradycyjne chleby
Produkt lokalny
Produkt lokalny
Wieś tematyczna