Strona główna arrow Zapytania ofertowe
Logowanie

Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!
Menu główne
Strona główna
O LGD
Obszar LGD
Dane teleadresowe
Władze LGD
Biuro LGD
Do pobrania
Walne Zebranie Członków
Członkowie LGD
Gelerie foto
LSR 2014-2020
1. LSR
2. Umowa ramowa
3. Kryteria
4. Plan działania
5. Plan komunikacji
6. Plan szkoleń
7. Nabory wniosków
8. Wyniki naborów
9. Doradztwo
10. Konsultacje LSR
11. Środki na LSR
12. Animacja
13. Zestawienie rzeczowo-finansowe
LSR 2007-2013
Aktualności
O projekcje
PROW 2007-2013
RLKS 2014-2020
Leader
MINROL
Procedury wyboru operacji
Kryteria oceny operacji
Działania
Konkursy dz. 413 Wdrażanie LSR
Wnioski
Forum dyskusyjne
Zapytania ofertowe
Zestawienia rzeczowo-finansowe
Warto zobaczyć
Gospodarstwa agroturystyczne
Kultura sport
Przyroda
Turystyka
PPL+ Schemat II
Zestawienie rzeczowo - finansowe z realizacji projektu
Informacja o postępach realizacji projektu
Projekty
Doradztwo o funduszach UE
Zdobądz nowe kwalifikacje
Kurs kosmetyczny i stylizacji paznokci
Biuletyny z projektu "Wiedząc więcej - można więcej"

Aktualizacja Lokalnej Strategii Rozwoju (LSR) PDF Drukuj Email
Redaktor: Administrator   
16.01.2011.

Dnia 29 grudnia 2010 r. zostało przeprowadzone spotkanie (konsultacja) połączone z publiczną debatą dotyczącą aktualizacji Lokalnej Strategii Rozwoju (LSR) dla obszaru LGD Vistula – Terra Culmensis – Rozwój przez Tradycję,
     Celem spotkania była aktualizacja LSR poprzez odwołanie się do opinii przedstawicieli trzech sektorów: publicznego, społecznego i gospodarczego.
           Spotkanie podzielone było na dwie sesje, gdzie na pierwszą zostali zaproszenie przedstawiciele sektora publicznego (wójtowie, radni, sołtysowie, starosta) a na drugą przedstawiciele sektora społecznego i gospodarczego (przedstawiciele ngo, KGW, przedsiębiorcy, rolnicy, agroturyści, lokalni liderzy, społecznicy, osoby chętne).
Obie sesje przebiegały wg następującego porządku: otwarcie spotkania przez Prezesa, przedstawienie celu spotkania, po czym została zaprezentowana i omówiona Lokalna Strategia Rozwoju, gdzie szczególną uwagę zwrócono na wizje, misję, cele ogólne i szczegółowe , przedsięwzięcia i wynikające z nich operacje w ramach poszczególnych działań Osi 4 Leader oraz na wskaźniki realizacji przedsięwzięć. Została przedstawiona analiza SWOT. Kolejnym etapem spotkania była część warsztatowa, gdzie uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy, którym przypisano do opracowania po jednym z celów ogólnych. Praca w grupach odbywała się na przygotowanych kartach, gdzie wskazany był cel ogólny, cele szczegółowe i zaproponowane, wynikające z analizy SWOT, operacje do realizacji. Zadaniem każdej z grup było przanalizowanie adekwatności i celowości zaproponowanych rodzajów operacji w odniesieniu do całej LSR, w szczególności celów i przedsięwzięć, co przedkładać się ma na poprawę słabych stron i zagrożeń wynikających z analizy SWOT. Ponadto rodzaje operacji zapisane w LSR w stosunku do roku 2008, w którym to LSR została wypracowana, mogły ulec zmianom, ze względu na zróżnicowane zapotrzebowanie mieszkańców i potencjalnych beneficjentów. Praca w grupach zadzorowana była przez Koordynatorów gminnych, kierownika biura i pracownika biurowego, którzy służyli pomocą na każdym etapie pracy. Ostatecznym efektem pracy  w grupie były oddane karty, gdzie przy danym działaniu wskazującym rodzaje operacji do realizacji albo dopisano nowe rodzaje operacji, skreślono te, które wg grupy nie wpisują się w założenia LSR lub pozostawiono bez zmian. Kolejnie została puszczona prezentacja multimedialna prezentująca działalność LGD i realizację założeń LSR a uczestnicy spotkania w tym czasie wypełniali kwestionariusze ankiet pozwalające zweryfikować najważniejsze kierunki rozwoju zawarte w LSR w oparciu o analizę SWOT (aktualizacja), cele (zbieżność celów z faktycznymi potrzebami mieszkańców). Pytano o miejsca na obszarze działania LGD warte wypromowania, charakterystyczne, pytano o atrakcyjność obszaru LGD pow względem zamieszkania, pracy, usług ,turystyki, jak i o inicjatywy społeczno-gospodarcze podjęte w ciągu ostatnich 2 lat.
Podczas spotkania zapewniony był poczęstunek (obiad) oraz bufet kawowy wraz z ciastem.
Raport z konsultacji i ankiety ewaluacyjnej  zostanie zamieszczony na stronie internetowej www.lgdvistula.org 
w I kwartale 2011 roku.
Spotkanie zorganizowane było w ramach Działania 4.31 „Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja w 2010 roku” objętego PROW 2007-2013  w związku z podpisaną umową nr  PRW.I.6016-1-3/09 00021-6932-UM0200021/09 z dnia 27 stycznia 2010 roku.

Fotografie ze spotkania

 

Zmieniony ( 16.01.2011. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Osoby online
Statystyki wizyt
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj169
mod_vvisit_counterWczoraj354
mod_vvisit_counterBieżący tydzień841
mod_vvisit_counterBieżący miesiąc169
mod_vvisit_counterRazem926369
Partner Wspierający LGD
PROW 2007-2013
PROW 2014-2020
KONSULTACJE
Fundusz Wyszehradzki
Rejestracja produktów regionalnych
Inicjatywy Obywatelskie
Tradycyjne chleby
Produkt lokalny
Produkt lokalny
Wieś tematyczna