Strona główna
Logowanie

Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!
Menu główne
Strona główna
O LGD
Obszar LGD
Dane teleadresowe
Władze LGD
Biuro LGD
Do pobrania
Walne Zebranie Członków
Członkowie LGD
Gelerie foto
LSR 2014-2020
1. LSR
2. Umowa ramowa
3. Kryteria
4. Plan działania
5. Plan komunikacji
6. Plan szkoleń
7. Nabory wniosków
8. Wyniki naborów
9. Doradztwo
10. Konsultacje LSR
11. Środki na LSR
12. Animacja
13. Zestawienie rzeczowo-finansowe
LSR 2007-2013
Aktualności
O projekcje
PROW 2007-2013
RLKS 2014-2020
Leader
MINROL
Procedury wyboru operacji
Kryteria oceny operacji
Działania
Konkursy dz. 413 Wdrażanie LSR
Wnioski
Forum dyskusyjne
Zapytania ofertowe
Zestawienia rzeczowo-finansowe
Warto zobaczyć
Gospodarstwa agroturystyczne
Kultura sport
Przyroda
Turystyka
PPL+ Schemat II
Zestawienie rzeczowo - finansowe z realizacji projektu
Informacja o postępach realizacji projektu
Projekty
Doradztwo o funduszach UE
Zdobądz nowe kwalifikacje
Kurs kosmetyczny i stylizacji paznokci
Biuletyny z projektu "Wiedząc więcej - można więcej"

Konferencja "Produkt lokaln z środki z UE"
Redaktor: Administrator   
05.06.2009.
24 lipca 2008r. na Sali Sesyjnej w Lisewie w ramach realizowanego projektu „Wiedza o funduszach unijnych to podstawa rozwoju LGD Vistula-Terra Culmensis” została zorganizowana konferencja pn.: „Produkt lokalny a środki z Unii Europejskiej” poświęcona produktom tradycyjnym i lokalnym.
W spotkaniu wzięli udział liderzy z obszaru czterech gmin wchodzących w skład Lokalnej Grupy Działania „Vistula – Terra Culmensis – Rozwój przez Tradycję” oraz zaproszeni goście. 
Czytaj całość
 
Święo Wojwództwa
Redaktor: Administrator   
05.06.2009.
W dniu 7 czerwca br. w ramach obchodów Święta Województwa na Starym Rynku w Toruniu odbyły się prezentacje Lokalnych Grup Działania i innych Stowarzyszeń. Każda organizacja mogła pochwalić się swoim dorobkiem, doświadczeniem ,swoimi produktami.
Nasze LGD zaprezentowało takie produkty lokalne jak: chleb wiejski ze Stolna, kiełbasa Swojska Lisewska, serki ziołowe z mleka koziego, smalec Grażyny z dodatkiem jabłkiem, ser Edamski Lisewski, powidła Starogrodzkie, jabłecznik oraz pleśniak z powidłami starogrodzkimi. Wszystkie produkty można było zakupić i dodatkowo posmakować.
Czytaj całość
 
Ogólnokrajowa konferencja
Redaktor: Administrator   
05.06.2009.
W  dniach 27 i 28 maja 2008 roku w Krakowie odbyła się Konferencja dotycząca wdrażania Pilotażowego Programu Leader+. Uczestniczyli w niej przedstawiciele Lokalnych Grup Działania, gdzie nie zabrakło również takich przedstawicieli z naszego LGD. Reprezentowali je -  Ilona Figura oraz Joanna Drabiniak. Pierwszego dnia zostały poruszone następujące tematy:
Czytaj całość
 
Moje miejsce na ziemi - konkurs
Redaktor: Administrator   
04.06.2009.
Historia Polski to nie tylko wielkie wydarzenia z dziejów Krakowa, Warszawy czy Gdańska. Dzieje naszego kraju składają się z historii małych miast, miasteczek, wsi a przede wszystkim rodzin. To nasza najbliższa okolica: dom rodzinny, sąsiedzi czy szkoła tworzą najbliższe otoczenie. Często zapominamy, że one mają również ciekawą historię, często zapomnianą.
Konkurs „Moje miejsce na ziemi” miał na celu przybliżyć te ciekawe zakątki, historię rodzin i zabytków znajdujących się na terenie Lokalnej Grupy Działania Vistula-Terra – Culmensis – Rozwój przez Tradycję.
Zmieniony ( 04.06.2009. )
Czytaj całość
 
Szkolenia przewodników turustycznych
Redaktor: Administrator   
04.06.2009.
1 kwietnia 2007 roku odbyło się pierwsze szkolenie przewodników do obsługi ruchu turystycznego na obszarze LGD. Szkolenie odbyło się na terenie Gminy Grudziądz. Udział w nim wzięli wszyscy członkowie Koła Przewodników PTTK w Chełmnie. Szkolenie rozpoczęło się o godz. 8.30 a poprowadził je Tomasz Simiński-Stanny.
Program szkolenia:
- zapoznanie się z dziejami Twierdzy Grudziądz i zwiedzaniem Cytadeli (połączone z wykładem dotyczącym założeń XIX wiecznych fortyfikacji),
Czytaj całość
 
Zarabiajmy na agroturystyce - szkolenie
Redaktor: Administrator   
04.06.2009.
Lokalna Grupa Działania „Vistula – Terra Culmensis – Rozwój przez Tradycję” w dniach 24.04.07-27.04.07 r. w ramach Pilotażowego Programu Leader + - Schemat II zorganizowała wraz z K-PODR w Minikowie szkolenie pn.: „Zarabiajmy na agroturystyce”. Szkolenie obejmowało 30 godzin lekcyjnych (4 dni) w ramach, których 32 uczestników kursu uzyskało informację m.in. na temat roli i znaczenia turystyki i  agroturystyki w rozwoju społeczno – ekonomicznym, przepisów prawnych w turystyce wiejskiej i agroturystyce, organizacji wiejskiej bazy noclegowej, marketingu, promocji i reklamy gospodarstwa agroturystycznego, wsparcia finansowego agroturystyki w ramach funduszy strukturalnych.
Czytaj całość
 
Wyjazd studyjny do Lutyni k. Lądka Zdroju.
Redaktor: Administrator   
04.06.2009.
Dnia 13.04 w godzinach porannych wyjechaliśmy autobusem do miejscowości Lutynia koło Lądka Zdroju w celu wymiany doświadczeń oraz zaobserwowania działań podejmowanych przez tamtejszą Lokalną Grupę Działania Kłodzka Wstęga Sudetów. Wieczór pierwszego dnia przeznaczony był na zakwaterowanie w ośrodku Lech i Czech, który prowadzi pani Sylwia Mielczarek, prezes LGD a zarazem sołtys miejscowości Lutynia, która zaprezentowała nam ,,swoją” grupę, opowiadając także o inicjatywach oraz projektach , które w przyszłości LGD chciałaby zrealizować.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 61 62 63 64 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 505 - 512 z 512
Osoby online
Statystyki wizyt
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj266
mod_vvisit_counterWczoraj307
mod_vvisit_counterBieżący tydzień266
mod_vvisit_counterBieżący miesiąc573
mod_vvisit_counterRazem987301
Partner Wspierający LGD
PROW 2007-2013
PROW 2014-2020
KONSULTACJE
Fundusz Wyszehradzki
Rejestracja produktów regionalnych
Inicjatywy Obywatelskie
Tradycyjne chleby
Produkt lokalny
Produkt lokalny
Wieś tematyczna